Żaluzje Częstochowa

Jeśli szukają Państwo żaluzji w mieście Częstochowa to jesteście w dobrym miejscu. W naszej ofercie znajdziesz żaluzje klasy premium, a zespół naszych montażów zainstaluje je u Ciebie w dogodnym terminie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Żaluzje fasadowe

Żaluzja zewnętrzna, zwana też żaluzją fasadową to idealny system sterowania dopływem światła do wnętrza pomieszczeń przez okna. Dzięki opuszczanym i regulowanym lamelom można dowolnie dozować ilość światła która wnika do pomieszczeń. Odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia zapewnia komfort użytkownikom, a także pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na klimatyzowanie przegrzanych budynków.

Budowa żaluzji

Żaluzja zewnętrzna składa się – podobnie jak z roleta z kasety i prowadnic w których porusza się osłona. W przypadku żaluzji osłonę tworzą lamelki zawieszone na kevlarowej drabince która jest podnoszona i obracana za pomocą napędu wałkowego. Szczegóły budowy prezentuje poniższa ilustracja:

budowa-zaluzji-fasadowej

 1.  Szyna górna wraz z osprzętem
 2. Lamela (C80)
 3. Listwa końcowa (C80)
 4. Prowadnica (P 018/10)
 5. Uchwyt prowadnicy (P 021)
 6. Uchwyt centrujący
 7. Konsola (P 009/1)
 8. Uchwyt do szyny (P 009/1)
 9. Przedłużenie uchwytu konsoli
 10. Blacha osłonowa tylna (T1)
 11. Blacha osłonowa przednia (T2)

Do wyboru jest kształt lamelek :

Sposób mocowania żaluzji

Żaluzja samonośna

Żaluzje do nowo budowanych budynków najlepiej wykonać w wersji samonośnej – czyli montaż żaluzji odbywa się poprzez przykręcenie samych prowadnic do ramy okna, a cały ciężar żaluzji spoczywa na oknie. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanej prowadnicy, która jednocześnie stanowi eleganckie wykończenie wnęki okna. Kaseta żaluzji ma zawsze szerokość 144mm i wysokość od 150 do 300 mm. Kaseta może być wyposażona w nośnik tynku który ułatwi zakrycie kasety ociepleniem budynku.

Żaluzja elewacyjna

Żaluzje do istniejących budynków, gdzie elewacja jest już wykończona to żaluzje które mocuje się specjalnymi wieszakami do ściany budynku, a prowadnice na uchwytach mocuje do okna. W tym przypadku prowadnicę można również zastąpić stalową linką, która jest mniej widoczna niż prowadnica.

Dlaczego warto wybrać nasze żaluzje?

 • Intymność i dyskrecja – Żaluzje fasadowe zapewniają pełną dyskrecję i prywatność, dając przy tym poczucie intymności tworząc w pomieszczeniach przyjemną atmosferę
 • Termoizolacja – Żaluzje chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Dzięki płynnej regulacji kąta położenia lamelek sterujemy nasłonecznieniem minimalizując nagrzewanie budynku.
 • Trwałość – Komponenty z jakich wykonano żaluzje to najwyższej jakości elementy aluminiowe. Oferowane napędy posiadają gwarancję 5 lat, więc nie trzeba się martwić o naprawy czy wymianę części.
 • Wygoda – Systemy sterowania żaluzjami mogą być bezprzewodowe, dodatkowo można wyposażyć żaluzje w czujniki wiatru czy nasłonecznienia. Można także podłączyć żaluzje do sterowania domu inteligentnego.
 • Szyte na miarę – Wszystkie nasze produkty oferujemy na wymiar, w dowolnie wybranych kolorach z palety RAL czy TIGER, mamy rozwiązania, które ułatwiają zastosowanie żaluzji nawet przy bardzo skomplikowanych realizacjach.