Osłony okienne

W dobie nowoczesnego budownictwa trudno mówić o oknach bez obecności osłon. Rolety, żaluzje, moskitiery czy inne wszelkiego rodzaju osłony wewnętrzne to nieodzowny element każdego właściwie wykończonego budynku. Warto sięgnąć po rozwiązania tego typu, aby zapewnić domownikom komfort oraz bezpieczeństwo. Sprawdź teraz ofertę salonu Vetrex w Częstochowie

Rolety zewnętrzne

Do najbardziej popularnych osłon okiennych należą obecnie rolety zewnętrzne. Osłony zapewniają ochronę przed słońcem, a ponadto gwarantują poczucie bezpieczeństwa oraz intymności. Chronią także przed stratami ciepła, tworząc dodatkową barierę przed oknem, ograniczając straty ciepła nawet o 35%, co jest szczególnie istotne w przypadku budownictwa pasywnego.

W naszym salonie w Częstochowie czekają na Ciebie osłony okienne, które możesz dopasować nie tylko do wyglądu budynku, ale także indywidualnych potrzeb. Proponujemy modele zapewniające właściwą temperaturę wewnątrz, a jednocześnie takie, które staną się trwałą barierą chroniącą przed włamaniem czy spojrzeniami przechodniów.

 

Rolety podtynkowe

Roleta podtynkowa to w tej chwili najbardziej popularna forma osłony okiennej jaką wybierają nasi Klienci by chronić się przede wszystkim przed promieniowaniem słonecznym, ale także np. przed wścibskimi sąsiadami czy przechodniami lub by stworzyć odpowiedni nastrój w domu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo rolety, które doskonale sprawdzą się w nowym budownictwie, gdzie można dokonać montażu na nadprożu, do wnęki lub na mur, ale również rolety, które da się zamontować w budynkach stojących i użytkowanych od dłuższego czasu. Rolety podtynkowe mogą posiadać różne typy sterowania (kablowe, radiowe itp.) w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta. W przypadku zakupu rolet istnieje możliwość zastosowania zintegrowanej moskitiery rolowanej z siatką umieszczoną w kasecie rolety za pancerzem (patrząc od wewnątrz)..

Żaluzje fasadowe Częstochowa

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to rozwiązanie coraz bardziej popularne. Żaluzje mają przewagę nad roletami zewnętrznymi przede wszystkim dzięki możliwości płynnej regulacji dopływu światła do pomieszczeń. Lamele zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń oraz chronią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów.  Dzięki szerokiemu wachlarzowi silników do żaluzji i sterowników dom można zintegrować z systemami inteligentnymi.

Roleta screen

Roleta Screen

Screen to osłona zewnętrzna wykonana z materiału. Chroni przede wszystkim przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Rolety materiałowe zapewniają również ochronę przed owadami oraz przed wiatrem. W zależności od wyboru materiału transparentność osłony wynosi 2 – 45 %. Warto również sprawdzić rolety dzień noc. W nocy zapewniają prywatność a w dzień wysoka ochrona przed nasłonecznieniem.

Roleta screen

Moskitiery

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w naszej ofercie pojawiły się moskitiery czyli system osłon okiennych, których głównym zadaniem jest osłona wnętrza przed owadami. Moskitiery występują w formie zintegrowanej z roletami lub żaluzjami, w formie plisowanej do okien przesuwnych, ale również w formie ramkowej stałej lub otwieranej.