Vetrex Slide

vetrex_slide

Vetrex Slide to wyjątkowy system dedykowany do wielkogabarytowych przeszkleń przesuwnych. Jest stworzony na bazie profili drzwi podnoszono – przesuwnych (HST) Veka, który może osiągnąć imponujące wymiary: szerokość 6500mm i wysokość 2700mm. Vetrex Slide można zakupić w dwóch wariantach Vetrex Slide 82 i Vetrex Slide 70 różniących się bazą profili o szerokości zabudowy wynoszącej odpowiednio 82mm i 70mm.

Oba systemy pełnią funkcję zabudowy pokaźnych otworów okiennych, które dzięki specjalnym wózkom pozwalają na komfortowe sterowanie ciężkimi skrzydłami, a niski próg, który można ukryć w warstwie posadzki, wpływa na funkcjonalność i ogranicza ryzyko potknięcia. Vetrex Slide posiada doskonałe parametry izolacji cieplnej i akustycznej (w zależności od zastosowanego pakietu szybowego) spełniając kryteria budynków energooszczędnych. Szerokie profile ze wzmocnieniami są gwarancją stabilności. Konstrukcje drzwi przesuwnych dają możliwość zamykania od strony wewnętrznej lub obustronnie, jak również automatycznie – „na pilota”.

Okna przesuwne Vetrex Slide to bezpieczna realizacja imponujących przeszkleń wielkogabarytowych zachowując jednocześnie funkcjonalność i dbanie o przestrzeń.

Możliwości wykonania Vetrex Slide

 

Profil biały

Profil okleinowany

Maksymalna szerokość konstrukcji

6500 mm

6500 mm

Maksymalna wysokość konstrukcji

2700 mm

2400 mm

Maksymalna powierzchnia skrzydeł przesuwnych

6,5 m2

5,5 m2

Maksymalna nośność skrzydła przesuwnego

400 kg

400 kg

Możliwość szklenia szybabmi zespolonymi o grubości

Do 52 mm (Vetrex Slide82)

Do 42 mm (Vetrex Slide70)

Do 55 mm (Vetrex Slide82)

Do 42 mm (Vetrex Slide70)

Maksymalna szerokość skrzydeł przesunych

3000 mm

2500 mm

Niski próg

Tak

Tak