Montaż okien – Vetrex Częstochowa

Jesteśmy firmą, która nie tylko sprzedaje wysokiej jakości okna, ale także zajmuje się ich profesjonalnym montażem i obróbką. Nasza doświadczona ekipa czeka na to, aby pomóc zarówno podczas wyboru najlepszego rozwiązania, jak i właściwej instalacji zakupionych produktów. Aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje stolarka otworowa VETREX, dbamy o jak najwyższą jakość świadczonych usług.

Podczas instalacji okien sięgamy po nowoczesne narzędzia oraz sprawdzone metody dopasowane do wymagań konstrukcyjnych budynku. Osadzaniem stolarki otworowej zajmujemy się od dawna, a jednocześnie wciąż doskonalimy nasze umiejętności o nowe sposoby montażu i obróbki, aby jak najpełniej odpowiedzieć na oczekiwania klientów, którzy zdecydowali się na proponowane przez nas systemy VETREX.

Montaż okien odbywa się po wcześniejszych ustaleniach dotyczących terminu i rodzaju wybranego systemu. Nasza ekipa prowadzi prace zarówno w Częstochowie, jak i w okolicy miasta (w promieniu 100 km). Wystarczy się z nami skontaktować.

Sposoby montażu okien

Ciepły montaż z użyciem taśm i ciepłego parapetu

ciepły montaż trójwarstwowyNajczęściej stosowany przez nas sposób montażu stolarki. Użycie samoprzylepnej taśmy paroszczelnej od wewnątrz a wiatroszczelnej  od zewnątrz oraz ciepłego parapetu powoduje, że uzyskujemy szczelne połączenie stolarki z murem, co w dużym stopniu polepsza parametry termiczne budynku, zapobiega stratom ciepła i sprawia, że budynek jest bardziej energooszczędny. Dodatkowo, pod konstrukcje sięgające do posadzki stosujemy poszerzenia systemowe i podwaliny z klinarytu oraz uszczelnienie folią EPDM od zewnątrz które również przyczyniają się do poprawienia parametrów i stabilności montowanej stolarki. Taki sposób montażu cechuje najlepszy stosunek ceny do jakości wykonanej usługi i gwarantuje komfort użytkowania przez wiele lat.

 

Ciepły montaż w systemie „Marbet Bausystem”

montaż okien marbet bausystemJest to najbardziej zaawansowany sposób montażu stolarki w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem ciepłej belki montażowej mocowanej za pomocą kleju i śrub na zewnątrz otworu do muru. Dopiero w niej osadzamy  stolarkę przy użyciu wcześniej opisanych taśm. Dodatkowo stosujemy jeszcze pianę, specjalne taśmy rozprężne, kleje, uszczelniacze podstawy parapetu wewnętrznego i zewnętrznego. Przy takim montażu stolarka w żadnym miejscu nie styka się z murem co doskonale poprawia właściwości termiczne i pozwala nam na stosowanie tych systemów montażu w budownictwie pasywnym. Systemodawca dostarcza nam materiały zarówno do montażu w murze dwuwarstwowym jak i trójwarstwowym.

Piana i kotwy lub dyble

Zanikający – prawie nie stosowany już sposób instalacji stolarki, nie gwarantujący szczelnego i stabilnego osadzenia. Nie spełnia wyśrubowanych norm stawianych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.