System okienny V82

v82

V82 to system, który zapewnia doskonałą izolację termiczną, zbliżoną do topowej klasy V90+, zachowując jednocześnie bardzo korzystne pozostałe parametry oraz wysoką funkcjonalność. Nowoczesny design stanowi swoistą wisienkę na torcie dla architektów w projektach na miarę XXI wieku. V82, ze względu na swoją węższą głębokość zabudowy, odnajdzie także zastosowanie przy renowacji już ocieplonych budynków.

Od strony technicznej system V82 to profil Veki z 7 komorową ramą i 6 komorowym skrzydłem o szerokości 82mm, całość wyłącznie w klasie A; potrójny układ uszczelek z listkową uszczelką środkową; wielokrotnie gięte wzmocnienia ze stali ocynkowanej w skrzydłach i ramach o niespotykanej dotąd na rynku wytrzymałości; zgrzew VPerfect; pakiet 3 szybowy (Ug=0,5); okucia niemieckiego lidera firmy Roto; system krytych lub widocznych zawiasów; ciepłe ramki międzyszybowe Master Therm,; klamki Swing Secustik z blokadą błędnego położenia klamki i podnośnikiem skrzydła w skrzydłach RU; dwa zaczepy antywyważeniowe w każdym skrzydle; mechanizm 4 stopniowego uchyłu lub rozwarcia w skrzydłach RU oraz dodatkowo – bez dopłat, listwy podparapetowe z uszczelkami, które zapewniają optymalne połączenie okien z parapetami oraz zwiększają izolacyjność termiczną i akustyczną. 7 kolorów w standardzie oraz duży wybór kolorów specjalnych.

System V82 to bardzo korzystne parametry, porównywalne z naszym liderem V90+, a jednocześnie nowoczesna linia i funkcjonalność. Okna w tym systemie są idealne nie tylko do energooszczędnych domów pasywnych, ale również wpisują się na listę możliwości modernizacyjnych.

Parametry Techniczne

PROFIL VEKA V82

SKRZYDŁO

6 komór / szerokość 82mm

RAMA

7 komór + uszczelka środkowa

KSZTAŁTOWNIKI

Wysokoudarowy PVC

KLASA PROFILA

A

WZMOCNIENIA

6-krotnie gięte stalowe wzmocnienie w skrzydle o grubości 1,8mm

Stalowe wzmocnienie w ramie o grubości 1,5mm

SZYBY

2-komorowe zespolenie szyb U=0.5 lub U=0,7 W/m2*K wg EN673

• Pakiety 3 szybowe 4-18-4-18-4 o Ug=0,5 W/(m2K) wg EN673 (lub inne według indywidualnych potrzeb Klienta i możliwości technologicznych)

Ciepła ramka międzyszybowa Master Therm

OKUCIA

Okucia Roto NT (opcjonalnie kryte zawiasy)

Klamki Swing Secustik, w których po raz pierwszy zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania

Dwa zaczepy antywyważeniowe w każdym skrzydle

Mikrowentylacja (możliwość stałego dostępu świeżego powietrza)

Mechanizm 4 stopniowego uchyłu lub rozwarcia w skrzydłach RU (wysokość okna w zakresie od 1117 do 1716 mm)

Blokada błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła w skrzydłach RU (wysokość okna w zakresie do 1116 mm i powyżej 1716 mm)

Stabilizator uchyłu (chroni przed zatrzaskiwaniem skrzydła podczas przeciągów)

USZCZELKI

Potrójny układ uszczelek z uszczelką środkową

DODATKI

Listwa podparapetowa z uszczelką (zapewniająca optymalne połączenie okna z parapetem oraz zwiększa izolacyjność termiczną i akustyczną)

Uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy (pomagająca w utrzymaniu czystości)

 

Rysunek Techniczny