Rolety

W dobie nowoczesnego budownictwa trudno mówić o oknach bez obecności osłon. Rolety, żaluzje fasadowe czy inne wszelkiego rodzaju osłony wewnętrzne to nieodzowny element każdego właściwie wykończonego budynku. Warto sięgnąć po rozwiązania tego typu, aby zapewnić domownikom komfort oraz bezpieczeństwo.

rolety

Rolety zewnętrzne

Do najbardziej popularnych osłon okiennych należą obecnie rolety zewnętrzne. Osłony zapewniają ochronę przed słońcem, a ponadto gwarantują poczucie bezpieczeństwa oraz intymności. Chronią także przed stratami ciepła, tworząc dodatkową barierę przed oknem, ograniczając straty ciepła nawet o 35%, co jest szczególnie istotne w przypadku budownictwa pasywnego.

W naszym salonie w Częstochowie czekają na Ciebie osłony okienne, które możesz dopasować nie tylko do wyglądu budynku, ale także indywidualnych potrzeb. Proponujemy modele zapewniające właściwą temperaturę wewnątrz, a jednocześnie takie, które staną się trwałą barierą chroniącą przed włamaniem czy spojrzeniami przechodniów.

 

rolety

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe to najczęściej wybierana przez naszych Klientów forma osłon okiennych. Produkt ten można zamontować podczas budowy, modernizacji budynku (przed ociepleniem), ale także podczas wymiany okien. Warunkiem jest jednak przygotowanie odpowiednich wnęk w nadprożu na kasetę rolety, dzięki czemu z zewnątrz będzie ona niewidoczna. Od spodu, przez dolną ścianę kasety pozostaje dostęp do wnętrza kasety, który umożliwia jej konserwację.

 
 

Żaluzje fasadowe Częstochowa

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to rozwiązanie coraz bardziej popularne. Żaluzje mają przewagę nad roletami zewnętrznymi przede wszystkim dzięki możliwości płynnej regulacji dopływu światła do pomieszczeń. Lamele zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń oraz chronią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów.  Dzięki szerokiemu wachlarzowi silników do żaluzji i sterowników dom można zintegrować z systemami inteligentnymi.

 

 

Roleta screen

Roleta Screen

Screen to osłona zewnętrzna wykonana z materiału. Chroni przede wszystkim przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Zapewnia również ochronę przed owadami oraz przed wiatrem. W zależności od wyboru materiału transparentność osłony wynosi 2 – 45 %