Drzwi

W skład naszych czołowych produktów wchodzą drzwi przesuwne z PCV. To wysokiej jakości stolarka premium marki VETREX, która odpowiada potrzebom nowoczesnego budownictwa. Z powodzeniem może być stosowana do tworzenia przeszkleń przesuwnych o maksymalnych gabarytach, tak modnych w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach.

Dwa proponowane przez nas systemy – SLIDE oraz PATIO – zapewniają nie tylko komfort użytkowania. Oferowane przez nas drzwi wyróżnia m.in. innowacyjny system wietrzenia, energooszczędność oraz dźwiękoszczelność. Stanowią także gwarancję wysokiego poczucia bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu pakietów trzyszybowych.

W naszym salonie w Częstochowie czekają najciekawsze rozwiązania dostępne na rynku nie tylko ze względu na wymienione właściwości, ale także sposób wykończenia. Systemy przesuwne VETREX zaopatrzone są w chowany próg umożliwiający stworzenie łagodnego przejścia.

DRZWI PRZESUWNE

System SLIDE

Drzwi przesuwne SLIDE (HST)

 

System dedykowany do przeszkleń przesuwnych o maksymalnych gabarytach. Szeroka rama, skrzydła o szerokości 70 mm lub 82 mm i okucia o nośności do 400 kg pozwalają na zastosowanie pakietów trzyszybowych jak również szyb bezpiecznych. System SLIDE to popularnie zwane drzwi HST, czyli drzwi w systemie unoszono-przesuwnym, gdzie skrzydło przesuwne jeździ na szynie wewnątrz pomieszczenia. Największą zaletą drzwi tego typu jest próg schowany w podłodze i łagodne przejście z salonu na taras.

 

 

 

 

System PATIO

Drzwi przesuwne w systemie PARTIO

Drzwi przesuwne w systemie PATIO to rozwiązanie oparte na profilach okiennych. System ten nie odróżnia się wizualnie od innych okien w domu. Świetnie sprawdzi się tam, gdzie potrzeba rozwiązań ergonomicznych. Drzwi przesuwne nie potrzebują miejsca w pomieszczeniu, aby zostały otwarte.

Wyróżnia się 3 sposoby otwierania drzwi PATIO :

  • PATIO Light – system uchylno-przesuwny bez wspomagania otwierania. Drzwi trzeba pociągnąć, aby je otworzyć i przesunąć.
  • PATIO Automatic – system z wymuszonym sterowaniem za pomocą klamki. Rozpoczynając otwieranie klamki drzwi automatycznie zaczynają się uchylać. Jest to korzystne rozwiązanie, szczególnie kiedy mamy duże przeszklenie, a drzwi obsługują osoby starsze lub dzieci.
  • PATIO Air – jest to system, gdzie uchył zastąpiono innowacyjnym systemem bezpiecznego wietrzenia. Po przestawieniu klamki do pozycji pionowej okno równolegle odsuwa się od ramy, ale dalej pozostaje zamknięte i zabezpieczone przed włamaniem w klasie RC1, zapewniając możliwość wymiany powietrza.